Чемпіонат світу із шахів серед жінок 2018

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Чемпіонат світу з шахів серед жінок 2018 — проходить з 2 по 23 листопада 2018 року в Ханти-Мансійську (Росія). У турнірі за нокаут-системою беруть участь 64 шахістки.

Формат турніру

На всіх стадіях, крім фіналу та матчу за 3-тє місце, матчі складаються з 2 партій з контролем ФІДЕ (90 хвилин на 40 ходів, потім 30 хвилин до кінця партії з додаванням 30 секунд на кожен хід, починаючи з першого), у випадку нічиєї після двох (у фіналі чотирьох) партій, наступного дня грається тай-брейк. Формат тай-брейка має такий вигляд:

  • Дві швидкі партії з контролем 25 хвилин + 10 секунд на хід;
  • Якщо після двох швидких партій матч знову закінчився внічию, ще дві швидкі партії (10 хвилин плюс 10 секунд на хід);
  • Якщо і після цих двох партій рахунок нічийний, опоненти грають дві бліц-партії (5 хвилин плюс 3 секунди на хід);
  • Якщо всі ці міні-матчі не виявлять переможця, то у вирішальній партії (Армагедон) білі отримують 5 хвилин, чорні — 4, з додаванням 3 секунд на кожен хід, починаючи з 61-го; нічия на користь чорних.

У фінальному матчі грають 4 партії з контролем ФІДЕ.

Призовий фонд

Загальний призовий фонд становить — 450 000 доларів. Переможець отримує 60 000, фіналіст — 30 000, півфіналісти — по 20 000 доларів.

Раунд Призові Сумарні
призові
1/32 3 750 120 000
1/16 5 500 88 000
1/8 8 000 64 000
1/4 12 000 48 000
1/2 20 000 40 000
Фіналіст 30 000 30 000
Чемпіон 60 000 60 000
Загалом 450 000

Календар

Відкриття турніру — 2 листопада

Раунд Основні партії Тай-брейк
1/32 3-4 листопада 5 листопада
1/16 6-7 листопада 8 листопада
1/8 9-10 листопада 11 листопада
1/4 12-13 листопада 14 листопада
1/2 15-16 листопада 17 листопада
Фінал 19-22 листопада 23 листопада

Учасники[1]

Рейтинг шахісток станом на 1.10.2018 року.[2]

  1. КНР Цзюй Веньцзюнь, GM, 2561 (R)
  2. Індія Гампі Конеру, GM, 2557 (PN)
  3. Росія Катерина Лагно, GM, 2556 (E17)
  4. Україна Анна Музичук, GM, 2555 (WC)
  5. Росія Олександра Костенюк, GM, 2551 (WC)
  6. Росія Олександра Горячкіна, GM, 2536 (E16)
  7. Україна Марія Музичук, GM, 2533 (E17)
  8. КНР Тань Чжун'ї, GM, 2527 (WC)
  9. Росія Валентина Гуніна, GM, 2525 (R)
  10. Німеччина Елізабет Петц, IM, 2513 (E16)
  11. Грузія Нана Дзагнідзе, GM, 2509 (E16)
  12. Індія Харіка Дронаваллі, GM, 2500 (WC)
  13. Болгарія Антоанета Стефанова, GM, 2490 (E16)
  14. Росія Наталя Погоніна, WGM, 2485 (E17)
  15. Казахстан Жансая Абдумалік, IM, 2482 (J17)
  16. Грузія Ніно Баціашвілі, GM, 2482 (PN)
  17. Росія Ольга Гиря, WGM, 2479 (R)
  18. КНР Чжао Сюе, GM, 2478 (R)
  19. Грузія Лейла Джавахішвілі, IM, 2475 (E16)
  20. Казахстан Дінара Садуакасова, IM, 2470 (J16)
  21. Грузія Бела Хотенашвілі, GM, 2469 (E16)
  22. КНР Лей Тінцзє, GM, 2468 (R)
  23. Польща Моніка Соцко, GM, 2451 (E17)
  24. Україна Анна Ушеніна, GM, 2451 (E16)
  25. Росія Аліна Кашлінська, IM, 2447 (E17)
  26. Туреччина Катерина Аталик, IM, 2445 (E16)
  27. Росія Аліса Галлямова, IM, 2432 (E17)
  28. КНР Ні Шицюнь, WGM, 2427 (Z3.5)
  29. Росія Анастасія Боднарук, IM, 2423 (E16)
  30. Угорщина Хоанг Тхань Чанг, GM, 2423 (E17)
  31. Польща Йолянта Завадська, WGM, 2421 (E16)
  32. США Ірина Круш, GM, 2417 (Z2.1)
  33. Україна Інна Гапоненко, IM, 2409 (E17)
  34. Росія Марина (Нечаєва) Гусєва, IM, 2409 (E17)
  35. Вірменія Еліна Даніелян, GM, 2409 (E17)
  36. Іспанія Сабріна Вега Гутьєррес, IM, 2404 (E16)
  37. Україна Наталя Жукова, GM, 2403 (E17)
  38. Казахстан Гулісхан Нахбаєва, WGM, 2394 (AS17)
  39. Перу Дейзі Корі, WGM, 2391 (AM16)
  40. Узбекистан Гулрухбегім Тохірджонова, WGM, 2385 (Z3.4)
  41. Вірменія Ліліт Мкртчян, IM, 2384 (E16)
  42. Ізраїль Юлія Швайгер-Найдіч, IM, 2375 (E16)
  43. Угорщина Аніта Гара, IM, 2370 (E17)
  44. В'єтнам Во Тхі Кім Фунг, WGM, 2368 (Z3.3)
  45. Іспанія Ана Матнадзе, IM, 2362 (E16)
  46. КНР Чжу Цзін'єр, WIM, 2360 (Z3.5)
  47. Аргентина Кароліна Лухан, IM, 2359 (Z2.5)
  48. КНР Чжай Мо, WGM, 2351 (Z3.5)
  49. Шотландія Кетеван Арахамія-Грант, GM, 2345 (E16)
  50. Індія Падміні Рут, IM, 2338 (Z3.7)
  51. Індія Бхакті Кулкарні, CM, 2314 (AS16)
  52. США Сабіна-Франческа Фойшор, WGM, 2311 (Z2.1)
  53. Грузія Сопіко Хухашвілі, IM, 2301 (E16)
  54. Куба Ерісбель Міранда Льянес, WIM, 2239 (AM17)
  55. Іран Мобіна Алінасаб, WIM, 2205 (Z3.1)
  56. Перу Інгрід Альяга Фернандес, WIM, 2194 (AM17)
  57. КНР Сунь Фангху, WIM, 2183 (Z3.5)
  58. Єгипет Шахенда Вафа, WGM, 2148 (AF)
  59. Канада Майлі-Жаде Веллет, WIM, 2122 (Z2.2)
  60. Пуерто-Рико Даніца Васкес, WIM, 2086 (Z2.3)
  61. Бангладеш Рані Хамід, WIM, 1909 (Z3.2)
  62. ПАР Джесс Нікі Фебруарі, WIM, 1893 (AF)
  63. Алжир Хайат Тубал, WIM, 1852 (AF)
  64. Австралія Катрін Хардеген, WFM, 1832 (Z3.6)

Шляхи відбору на турнір:

  • AS16 and AS17: Квота за підсумками чемпіонату Азії 2016 та 2017 років
  • AF: Квота за підсумками чемпіонату Африки 2017 року
  • Z2.1, Z2.2, Z2.3, Z2.4, Z2.5, Z3.1, Z3.2, Z3.3, Z3.4, Z3.5, Z3.6, Z3.7: Представники зональних турнірів
  • PN: Квота президента ФІДЕ

Результати

1-4 раунди

Секція 1

Перше коло (1/32)[3]   Друге коло (1/16)[4]   Третє коло (1/8)[5]   Четверте коло (1/4)[6]
1  КНР Цзюй Веньцзюнь 1 1 2  
64  Австралія Катрін Хардеген 0 0 0     1  КНР Цзюй Веньцзюнь 1 ½  
32  США Ірина Круш ½ ½ 11 3   32  США Ірина Круш 0 ½ ½  
33  Україна Інна Гапоненко ½ ½ 00 1       1  КНР Цзюй Веньцзюнь 1 ½  
16  Грузія Ніно Баціашвілі 1 1 2       48  КНР Цжай Мо 0 ½ ½  
49  Шотландія Кетеван Арахамія-Грант 0 0 0     16  Грузія Ніно Баціашвілі 0 0 0
17  Росія Ольга Гиря 0 0 0   48  КНР Цжай Мо 1 1 2  
48  КНР Цжай Мо 1 1 2       1  КНР Цзюй Веньцзюнь ½ 1
8  КНР Тань Чжун'ї 1 ½       40  Узбекистан Гулрухбегім Тохірджонова ½ 0 ½
56  КНР Сунь Фангху 0 ½ ½     8  КНР Тань Чжун'ї ½ ½  
25  Росія Аліна Кашлінська 0 ½ ½   40  Узбекистан Гулрухбегім Тохірджонова ½ ½  
40  Узбекистан Гулрухбегім Тохірджонова 1 ½       40  Узбекистан Гулрухбегім Тохірджонова 1 0 11 3
9  Росія Валентина Гуніна 1 ½       9  Росія Валентина Гуніна 0 1 00 1  
57  Перу Інгрід Альяга Фернандес 0 ½ ½     9  Росія Валентина Гуніна ½ 1
24  Україна Анна Ушеніна 1 ½   24  Україна Анна Ушеніна ½ 0 ½  
41  Вірменія Ліліт Мкртчян 0 ½ ½  

Секція 2

Перше коло (1/32)   Друге коло (1/16)   Третє коло (1/8)   Четверте коло (1/4)
4  Україна Анна Музичук 1 1 2  
61  Бангладеш Рані Хамід 0 0 0     4  Україна Анна Музичук 1 1 2  
29  Росія Анастасія Боднарук ½ ½   29  Росія Анастасія Боднарук 0 0 0  
36  Іспанія Сабріна Вега Гутьєррес ½ ½       4  Україна Анна Музичук 1 0 ½1  
13  Болгарія Антоанета Стефанова ½ ½ 11 3       13  Болгарія Антоанета Стефанова 0 1 ½0  
52  США Сабіна-Франческа Фойшор ½ ½ 00 1     13  Болгарія Антоанета Стефанова ½ ½
20  Казахстан Дінара Садуакасова ½ ½ 11 3   20  Казахстан Дінара Садуакасова ½ ½  
45  Іспанія Ана Матнадзе ½ ½ 00 1       4  Україна Анна Музичук ½ ½
5  Росія Олександра Костенюк 1 1 2       5  Росія Олександра Костенюк ½ ½
60  Пуерто-Рико Даніца Васкес Маккаріні 0 0 0     5  Росія Олександра Костенюк ½ ½ 11 3  
28  КНР Ні Шицюнь 0 1 ½½   28  КНР Ні Шицюнь ½ ½ 00 1  
37  Україна Наталя Жукова 1 0 ½½       5  Росія Олександра Костенюк ½ ½ 10
12  Індія Дронаваллі Харіка ½ ½ ½1       12  Індія Дронаваллі Харіка ½ ½ 01  
53  Грузія Сопіко Хухашвілі ½ ½ ½0     12  Індія Дронаваллі Харіка ½ ½ ½1
21  Грузія Бела Хотенашвілі ½ 1   21  Грузія Бела Хотенашвілі ½ ½ ½0  
44  В'єтнам Фунг Во Тхі Кім ½ 0 ½  

Секція 3

Перше коло (1/32)   Друге коло (1/16)   Третє коло (1/8)   Четверте коло (1/4)
2  Індія Гампі Конеру 1 1 2  
63  Алжир Хаят Тубал 0 0 0     2  Індія Гампі Конеру ½ 0 ½  
31  Польща Йолянта Завадська ½ 1   31  Польща Йолянта Завадська ½ 1  
34  Росія Марина (Нечаєва) Гусєва ½ 0 ½       31  Польща Йолянта Завадська 1 0  
15  Казахстан Жансая Абдумалік ½ ½ ½1       15  Казахстан Жансая Абдумалік 0 1  
50  Індія Падміні Рут ½ ½ ½0     15  Казахстан Жансая Абдумалік ½ ½ 11 3
18  КНР Чжао Сюе 1 1 2   18  КНР Чжао Сюе ½ ½ 00 1  
47  Аргентина Кароліна Лухан 0 0 0       15  Казахстан Жансая Абдумалік 1 0 01 010½
7  Україна Марія Музичук 1 1 2       7  Україна Марія Музичук 0 1 10 101½
58  Єгипет Шахенда Вафа 0 0 0     7  Україна Марія Музичук 0 1 ½1  
26  Туреччина Катерина Аталик ½ ½ 11 3   26  Туреччина Катерина Аталик 1 0 ½0  
39  Перу Дейзі Корі ½ ½ 00 1       7  Україна Марія Музичук ½ 1
10  Німеччина Елізабет Петц 0 ½ ½       55  Іран Мобіна Алінасаб ½ 0 ½  
55  Іран Мобіна Алінасаб 1 ½     55  Іран Мобіна Алінасаб 1 1 2
23  Польща Моніка Соцко 1 ½   23  Польща Моніка Соцко 0 0 0  
42  Ізраїль Юлія Швайгер-Найдіч 0 ½ ½  

Секція 4

Перше коло (1/32)   Друге коло (1/16)   Третє коло (1/8)   Четверте коло (1/4)
3  Росія Катерина Лагно 1 1 2  
62  ПАР Джесс Нікі Фебруарі 0 0 0     3  Росія Катерина Лагно ½ ½ 11 3  
30  В'єтнам Хоанг Тхань Чанг ½ ½   30  В'єтнам Хоанг Тхань Чанг ½ ½ 00 1  
35  Вірменія Еліна Даніелян ½ ½       3  Росія Катерина Лагно ½ ½ ½½ ½½101 5  
14  Росія Наталя Погоніна 1 ½       14  Росія Наталя Погоніна ½ ½ ½½ ½½010 4  
51  Індія Бхакті Куілкарні 0 ½ ½     14  Росія Наталя Погоніна 0 1 ½½ 11 4
19  Грузія Лейла Джавахішвілі 0 0 0   46  КНР Цзін'єр Чжу 1 0 ½½ 00 2  
46  КНР Цзін'єр Чжу 1 1 2       3  Росія Катерина Лагно 1 1 2
6  Росія Олександра Горячкіна ½ 1       22  КНР Лей Тінцзє 0 0 0
59  Канада Майлі-Жаде Веллет ½ 0 ½     6  Росія Олександра Горячкіна 0 0 0  
27  Росія Аліса Галлямова ½ ½   27  Росія Аліса Галлямова 1 1 2  
38  Казахстан Гулісхан Нахбаєва ½ ½       27  Росія Аліса Галлямова ½ ½ 00 1
11  Грузія Нана Дзагнідзе 1 1 2       22  КНР Лей Тінцзє ½ ½ 11 3  
54  Куба Ерісбель Міранда Льянес 0 0 0     11  Грузія Нана Дзагнідзе ½ 0 ½
22  КНР Лей Тінцзє ½ ½ 11 3   22  КНР Лей Тінцзє ½ 1  
43  Угорщина Аніта Гара ½ ½ 00 1  

Півфінали

Півфінали, 15 — 17 листопада 2018 року

Посів Ім'я Рейтинг G1 G2 R1 R2 Загалом
1 КНР Цзюй Веньцзюнь 2561 1 ½
5 Росія Олександра Костенюк 2551 0 ½ ½
7 Україна Марія Музичук 2533 ½ ½ 0 0 1
3 Росія Катерина Лагно 2556 ½ ½ 1 1 3

Фінал

Фінал, 19 — 23 листопада

Посів Ім'я Рейтинг G1 G2 G3 G4 Загалом
1 КНР Цзюй Веньцзюнь 2561 ½ ½
3 Росія Катерина Лагно 2556 ½ ½

Примітки

Посилання